Innowacje / Specjalizacje

Body-Mechanics Coaching

Szkolenie BodyMechanics Coaching ma na celu nauczyć fizjoterapeutę analizy oraz wpływu na szeroko pojętą motorykę ciała pacjenta/sportowca w perspektywie profilaktyki urazów i poprawy funkcjonowania układu ruchu.

TERAPIA BAŃKAMI PRÓŻNIOWYMI

Bańki próżniowe to forma terapii wspomagająca leczenie sportowców skarżących się np. na obecność bólu lędźwiowego zaraz przed zawodami, jak również po ich zakończeniu w celu przyspieszenia procesu regeneracji, czy też zapobiegania kurczom mięśniowym.

TERAPIA MANUALNA PUNKTY SPUSTOWE

Istnieje spora liczba technik zachowawczego leczenia mięśniowo-powięziowego zespołu bólowego – rozciąganie, techniki inhibicji nerwowo-mięśniowej, czy też różnego rodzaju uciski. Techniki te oddziałują na ciało, przyczyniając się do rozluźnienia mięśniowego i umożliwiają tym samym lepsze dotlenienie w obrębie punktu spustowego, co w konsekwencji prowadzi do jego zlikwidowania.

Sucha Igłoterapia (Dry Needling)

Dry Needling jest to metoda leczenia, która wykorzystuje igły akupunkturowe celem dezaktywacji oraz zmniejszenia bólu pochodzącego z mięśniowo-powięziowych punktów spustowych. Skuteczność tej techniki w kontekście leczenia zespołu bólu mięśniowo-powięziowego (MPS) poparta jest wieloma dowodami naukowymi.

Neuromodulacja

Neuromodulacja funkcjonalna to technika stworzona przez dr Alejandro Elorriaga. Polega na odruchowej regulacji czynnościowej w obrębie somatycznego i autonomicznego układu nerwowego (także układu odpornościowego i hormonalnego). Metoda ta opiera się na oddziaływaniu na obwodowy układ nerwowy poprzez bezpośrednią stymulację punktów spustowych przy pomocy suchego igłowania, z wykorzystaniem bezbolesnych technik przezskórnej elektrostymulacji.

Blood Flow Restriction

Przez ostatnie dziesięć lat w świecie medycyny sportowej wzrosło zainteresowanie metodami treningu mięśni z wykorzystaniem ograniczonego przepływu krwi.
Główną zaletą treningu okluzyjnego jest umożliwienie intensywnej stymulacji mięśni przy stosunkowo niskim obciążeniu, co umożliwia jego zastosowanie we wczesnych etapach rehabilitacji lub w celu ograniczenia ryzyka przeciążenia związanego z pracą przy dużym obciążeniu.