Szkolenie z zakresu Fizjoterapii Sportowej

Szkolenie Fizjoterapia Sportowa jest wiodącym szkoleniem w Europie, na którym uczymy techniki i metodologii związanych z opieką sportowca.

  • KINESPORT jest zatwierdzony przez ECOSEP (European College of Sports and Exercise Physicians), co pozwala Ci być uznanym przez instytucje naszego partnerstwa w Europie dla tych, którzy chcą pracować w sporcie na wysokim poziomie.
  • Partnerzy i współpracownicy najważniejszych klubów sportowych oraz międzynarodowych instytucji sportowych i naukowych zapewniają stałe wsparcie ekspertów medycznych, naukowych, sportowych i techniczny
  • Razem ze swoimi partnerami i współpracownikami /instytucjami, Kinesport rozwija się w zakresie badań (INSERM-French National Institute of Health and Medical Research) i wdraża innowacyjne procesy dla poprawy metodologii (lecznicze biologiczne, profilaktyka, genetyka, neuroplastyczność, paryski konsensus odnośnie uszkodzeń mięśniowych, protokoły innowacyjnego leczenia pubalgii (Merignac) … „Ponieważ na jutro należy przygotować się dziś”
  • Na bieżąco aktualizujemy dane EBP. Nad wsparciem naukowym i wnioskami klinicznymi bez przerwy czuwa w sumie 9 osób, które stale obserwują publikacje naukowe, aby móc szkolić i informować o aktualnościach.
  • Nasza siatka szkoleniowców-konsultantów składa się wyłącznie z ekspertów z różnych sportów (rugby, pływanie, piłka nożna, hokej, piłka ręczna, tenis, lekkoatletyka, kajakarstwo, kolarstwo, wioślarstwo, golf, judo, kick-boxing, łyżwiarstwo, biathlon) dzięki czemu mogą dzielić się doświadczeniami i ekspertyzami w kontekście opieki nad sportowcami rywalizującymi na najwyższym, światowym poziomie.
  • Nasza międzynarodowa i multidyscyplinarna rada naukowa (biologów, lekarzy sportowych, lekarzy, dietetyków, radiologów, fizjoterapeutów, genetyków, biotechnologów ….) zatwierdza programy szkolenia, proces edukacyjny, materiały szkoleniowe i bibliografię…

Ponieważ organizacja szkoleniowa nie może działać na zasadzie improwizacji, dziś Kinesport zapewnia nauczanie sprawdzonych umiejętności fizjoterapeutycznych nie tylko poprzez zatwierdzony program, ale także skuteczną, zatwierdzoną metodologię uczenia się.

 

Ponieważ Twoje szkolenie jest traktowane poważnie, dostajesz na nim kompletną wiedzę i narzędzia do pracy w każdej dziedzinie sportu.  Szkolenia odbywają się już od ponad 15 lat i stale są ulepszane

Szkolenie to także:

– 70 testów i 126 technik terapii manualnej

– Ponad 90 testów klinicznych i ponad 350 technik i ćwiczeń z zakresu fizjoterapii sportowej

– Ponad 1000 stron skryptów

– Ponad 2500 zaktualizowanych bibliografii

– Kliniczne rozumowanie i stałe wsparcie metodologiczne

– 217,5 godziny szkolenia

– Dwa egzaminy

– Dyplom.