Opinia Xaviera Laurenta na temat szkolenia BodyMechanicsCoaching w Kinesport

 „To naprawdę ciekawe szkolenie, które nie tylko oferuje analizę, ale także prawdziwe podejście profilaktyczne do pracy ze sportowcami”

Ukończyłem studia w IFMK Dijon w 2017 roku. Po uzyskaniu dyplomu pracowałem jeden sezon jako fizjoterapeuta sportowy ++, z profesjonalnym personelem estac (piłka nożna, Ligue 1). Rozpocząłem szkolenie Fizjoterapia Sportowa Kinesport w lutym 2018 roku.
W tym sezonie opuściłem Troyes i dołączyłem jako pełnoetatowy fizjoterapeuta do GFCA Ajaccio (piłka nożna, Ligue 2).

W związku z rozpoczęciem pracy w profesjonalnej drużynie piłkarskiej, ukończyłem szkolenie Body Mechanics Coaching w maju 2018 roku w celu odkrycia metodologii badań przesiewowych / profilaktycznych dla sportowców.

Kursy oferowane w ciągu 3 dni szkolenia są teoretyczne, a następnie ćwiczone zarówno jako testy „screeningowe”, jak i wdrażaniu działań z tego tytułu. W rzeczywistości, jaki byłby sens raportu bez dalszego planowania?
Mając to na uwadze, Germain Saniel zaproponował metodologię pracy opartą na najnowszych doniesieniach naukowych, dopracowanych krytycznym okiem. Podczas szkolenia najpierw zajmujemy się analizą ruchu przed wprowadzeniem jakościowych ćwiczeń progresywnych w celu zmodyfikowania tego błędnego ruchu.

Dużą zaletą tego szkolenia jest to, że nie proponuje ono protokołu ani techniki, ale raczej praktyczne podejście / logikę zarządzania. Pozwala to każdemu dostosować się do charakterystyki sportowego trenera lub sportowców, z którymi pracuje na co dzień.

Ostatni dzień szkolenia ma na celu przeprowadzenie oceny wideo z przypadkiem klinicznym w celu identyfikacji i zastosowania omówionych koncepcji. Pozwala nam to również stworzyć przykładowy raport i zabrać go ze sobą.
Po przystąpieniu do pracy w profesjonalnej drużynie piłkarskiej kilka tygodni po szkoleniu Body Mechanics Coaching, byłem w stanie wykorzystać trening z analizą na początku sezonu. Ocena ta służy jako podstawa do planowania cotygodniowych indywidualnych i grupowych działań profilaktycznych.

Przeprowadzenie oceny wideo  jest prawdziwym plusem dla sportowców ze względu na możliwość zwizualizowania ich wad i zrozumienia czynników ryzyka dla wyróżnionych urazów. To naprawdę wzmacnia ich przestrzeganie proponowanego programu profilaktycznego.

Szkolenie pozwoliło mi również uzyskać pewne pojęcie coachingu, którego używam głównie w rehabilitacji kontuzjowanych sportowców.

Krótko mówiąc, naprawdę ciekawe szkolenie, które nie tylko oferuje kompletną analizę, ale także prawdziwe podejście do pracy profilaktycznej wśród sportowców.

Wielkie dzięki Ci Xavier za twoją recenzję!